znak bajdy1„Jarní lodičky „ – Akce pořádaná ve spolupráci z DDM Sluníčko Otrokovice dle plánu akcí Model Klubu Otrokovice z.s. r.č. 271 v kalendáři SMČR uvedena pod č.728 ve dnech 29.4-30.4-1.5.2016 Vlastní příprava začala dvěma informačními schůzkami členů klubu v průběhu měsíce března. Organizace akce se ujali pánové M.Kelnar, Z.Hadač, S.Holub a moje maličkost. Připravili jsme podklady -provozní řád akce, visačky pro účastníky z číslem účastníka, vymezení prostorů v areálu , technického zázemí pohybu diváků . Nedílnou součástí byl rozpočet akce , který schválil výbor klubu z podmínkou aby akce nebyla pro klub prodělečná .K or ganizátorům se připojily ještě další členové našeho klubu, pánové M.Jakob, P.Janoušek ,J.Procházka a M.Kučera. V průběhu akce nám ještě pomohl J.Kováč .Z

jejich pomocí jsme zvládli nachystání areálu ale hlavně zabezpečení svážecí služby po celou dobu akce, dozoru na molu a celkový průběh i z úklidem. O zalisování potřebných tabulek se postaral K.Galas . Pánové moc díky. Nejvíce nám ale pomohl sv. Petr který se postaral o nádherné počasí. Počasí opravdu vyhovovalo jak plachetnicím, tak motorovým člunům. A zejména velkému počtu hydroplánů. Viděli jsme několik záletů nových modelů a také několik lodí.Dokonce se vyskytli tři otužilí plavci,dostatečně daleko mimo provoz modelů. Díky správci areálu jsme mohli přitopit na pokojích přes noc. K dispozici účastníků byl gril a kuchyně kde si moli upravit vlastní potraviny. Káva ,čaj a některé nápoje byli také v režii klubu. V pátek 29.4. se začali V Areálu DDM Sluníčko Otrokovice sjíždět první účastníci již od 12.00.V pátek jich přijelo 18 a hezké bylo ,že dovezli 18 lodí a 19 hydroplánů. Další účastníci přijížděli během soboty , 5 ještě v neděli. Celkem se akce zúčastnilo 55 účastníku z 63 loděmi ,34 hydroplány a 3 drony. Také se objevily dva RC tanky a dvě RC auta . Opět nechyběli rychlé čluny, těch bylo 18 ,také 1 ponorka a 4 parníky. Mne zaujala nádherná maketa historické plachetnice o váze 23 kg. Účast byla mezinárodní díky kamarádům z Trenčína, kteří dovezli největší rychlík na místní hladině. Přijeli kamarádi z celé republiky .Z největší vzdálenosti to byl Liberec a Náchod, Brno bylo zastoupeno 8 modeáři . Třeba stálí účastníci Pavel Kostka nebo „klan Hajmanů“kde v týmu jsou mechanici -manželky. Nesmíme zapomenout na Kyjováky, kamarády z Veselí , Kojetína, Pohořelic, Olomouce, Přerova, Břestu, St.Hrozenkova, Zlína ,prostě celé republiky. Také diváků se objevilo kolem 80. Prostě cvrkot. Došlo ke dvěma políbením kde se namlouvali 2 modely,motorový člun z plachetnicí a hydroplán z motorovým člunem. Mnoho účastníků z okolí využili všechny tři dny a tak jsme mohli vidět třeba Milana Obzinu z jeho nádhernou Saviolou a vybroušenou pilotáž plovákového éra předvádějícího akrobacii z velkým A.. Pokud mohu akci hodnotit, považuji ji za celkem úspěšnou díky díky aktivnímu zapojení desítky členů klubu a velkému zájmu kamarádů modelářů z celé republiky. Ještě jednou moc díky všem kteří se nebáli ve svém volném čase udělat něco navíc pro náš klub. Akce se nám daří hlavně spolupráci z DDM Sluníčko Otrokovice které nám každoročně umožňuje využít jeho nádherného areálu na břehu Otrokovského „moře“ Za Model klub Otrokovice z.s. K.Galatík